Akce jaro 2015 Bratislava

Termín: 27.5. 2015 - Bratislava

Srdečně vás jménem pořádajících společností TDP, GWAVA a BonPart zveme na jarní akci zaměřenou na bezpečnost infrastrukturních systémů - sdílení souborů, sdíení a správa přístupových údajů (hesel, cetifikátů), elektronické pošty a všech dalších způsobů komunikace včetně archivace, přístup mobilních (vlastních) a externích (cizích ale třeba najatých) uživatelů. autentizace, sdílení počítačů, SSO.

Budeme prezentovat situace z praxe naší i našich partnerů, použitelné technologie a praktickou práci s nimi.
Akce je obsahem a tech. úrovní vhodná pro firmy, školy i státní organizace dotčené zákonem o kybernetické bezpečnosti, konkrétně pro jejich pracovníky v oblasti ICT a bezpečnosti i pro vedoucí pracovníky, kteří se zajímají o ochranu nejen proti útočníkům zvenčí ale i z řad vlastních zaměstnanců.

Naši pracovníci (viz představení níže) budou bez omezení zodpovídat vaše dotazy, překlad prezentací v anglickém jazyce je zajištěn.
Prosíme, předejte tuto pozvánku kompetentním kolegům pokud se nemůžete nebo nechcete zúčastnit.

Akce se koná:

Středa 27. 5. 2015

Bratislava
Hotel SUZA
Drotárska cesta 46
811 04 Bratislava
www.suza.sk

Program

8:00 - 9:00 Registrace, volná diskuse

9:00 - 9:30 Keynote

V úvodu shrneme nejdůležitější novinky od naší poslední akce a představíme strategická partnerství společnosti GWAVA na poli archivace a společnosti TDP na poli autentizace, SSO a bezpečné práce s hesly, certifikáty a soubory.

9:30 - 10:45 Realizace a bezpečnost spolupráce mobilních a kancelářských uživatelů

Marketingoví mágové se nám snaží vnutit představu, že můžeme mít vše v "cloudu". To je možná pravda pro právní kanceláře a jiné zákazníky jejichž výrobními nástrojem je některý kancelářský balík a email. Reální uživatelé ale potřebují reálné řešení a jimi používané nástroje pak maximální výkon stanice a síťového prostředí. Jak ale umožnit mobilním a externím uživatelům vstup do takového prostředí?
Navíc vstup co možná nejbezpečnější a nejefektivnější. Na tyto a další otázky odpoví blok věnovaný dvěma technologiím, Filr 1.2 a Vibe 4. Vysvětlíme jejich filozofii, hlavní vlastnosti a předvedeme plně funkční prostředí. Práci si budete moci vyzkoušet přímo při prezentaci z vašeho mobilního zařízení!

10:45 - 11:15 přestávka, volná diskuse

Podáváme studený bufet, teplé i studené nápoje a odpovědi na dotazy, náměty a připomínky

11:15 - 12:30 Správci, privilegovaní uživatelé a ti ostatní - jejich autentizace a ochrana

Lakonické sdělení výrobce SW k otázce SSO - nepodporujeme žádný systém SSO, protože uživatelé našich zákazníků nechávají autentizované počítače bez dozoru. A jiný - LDAP autentizaci nepodporujeme, protože jména a hesla může ohrozit cizí aplikace, která ji využívá pro autentizaci na http://nastenka.organizace.cz.
Účty, které disponují právy, je nutné chránit - to objevila i EU a vlády členských států příslušné doporučení implementují v různých variacích jako např.
náš Zákon o Kybernetické Bezpečnosti. Souhlasíme s uvedenými námitkami a požadavky ZKB a v tomto bloku vám vyjmenujeme hlavní rizika a ukážeme některé možnosti, jak jim čelit na technologii KeyShield SSO - nejrychlejším a nejuniverzálnějším SSO řešením na trhu a GroupWise 2014 Cornell - příklad moderního groupware systému odolného proti útokům zevnitř - přístupová práva ke schránkám si řídí sami uživatelé. I v tomto případě si budete moci práci vyzkoušet přímo z vašeho mobilního zařízení během prezentace.

12:30 - 12:45 přestávka na kávu

12:45 - 14:00 Ochrana dat, identifikačních a přístupových údajů

Český jazyk bohužel nemá termíny, které by odlišily zda máme na mysli ochranu čehokoliv před neautorizovaným přístupem nebo zda nám jde o ochranu dat před jejich ztrátou (zde nemáme na mysli třeba selhání HW ale nenápadnou ztrátu malé ale důležité části dat na kterou se přijde až ve chvíli, kdy v žádné uložené záloze již nejsou).
Ve třetím bloku máme na mysli ochranu v obou situacích. Náš host, p. Herbert Lefering, vám představí Archivační systém Retain a archivaci v roli zatím trochu přehlížené metody ochrany dat. Jako možné řešení ochrany správce/uživatele před ztrátou nebo únikem přístupových údajů a ochrany organizace před ztrátou správce/uživatele představíme systém SecureWinBox i v tomto případě si budete moci přímo na místě technologii vyzkoušet z vašeho mobilního zařízení.

14:00 - 15:00 Oběd

15:00 - 16:00 Diskuse, slosování věcných cen

Registrujte se

Přednášející

  • Herbert Lefering, vice-president GWAVA pro region EMEA, zodpovědný zároveň za spolupráci GWAVA a RiM v oblasti archivace komunikace uživatel serverů BES
  • Václav Šamša, ředitel společnosti TDP, zodpovědný zároveň za vývoj bezpečnostních technologií KeyShield SSO a SecureWinBox
  • Eva Šamšová, obchodní ředitelka společnosti BonPart, zodpovědná za distribuci a podporu technologií GWAVA v ČR a SR
  • Jan Mičo, samostatný obchodník, zodpovědný za nabídky řešení, prodej SW a HW
  • Jana Dvořáková, podpora klíčových zákazníků, zodpovědná za organizování webinářů a rozvoj partnerské sítě TDP v ČR
  • Milan Kureš, senior technik společnosti TDP, správce a konzultant velkých zákazníků (Novell, NetIQ, Microsoft, GWAVA, TDP, Cisco, SEP, RiM ...)
  • Martin Gondek, senior technik společnoti TDP, správce a konzultant velkých zákazníků (Microsoft, Novell, NetIQ, GWAVA, TDP, Cisco, RiM ...)
  • Jiří Provazník, technik společnosti TDP, specialista IDM, Vibe, KeyShield SSO a SecureWinBox